FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Jemi pranë ndeshjes së dytë gjysëmfinale në Kupën e Kosovës.

Të dashur tifozë, Jemi pranë ndeshjes së dytë gjysëmfinale në Kupën e Kosovës. Për ta parë e shijuar derbin e qytetit, hyrja nesër në stadium është FALAS! Le ta përjetojmë një duel futbollistik, si festë të vërtetë futbollistike. Na priftë e mbara 🧡🖤#FCBallkani #ForcaBallkani #derbiqytetit🟠🟡

Sqarim për gjithë opinionin futbolldashës,

Sqarim për gjithë opinionin futbolldashës, Absolutisht nuk është e vërtetë se dikush dje në Suharekë, është sulmuar nga stafi i FC Ballkanit. Assesi nuk kalon tendenca për t’i dhënë ngjyrim të tillë një klubi të dëshmuar për korrektësi e mikpritje, në Kosovë e Europë. Nuk i takon një klubi si Drita, që në afekt të […]

Mbyllet 2-2 ndeshja në Suharekë!

Mbyllet 2-2 ndeshja në Suharekë! Faleminderit për mbështetjen e vazhdueshme ndaj kampionëve të Kosovës. Shihemi sërish në stadiumin e qytetit, në përballjen e radhës në mesjavë në derbin e qytetit. Na priftë e mbara 🧡🖤#FCBallkani #ForcaBallkani #AlbiMallSuperliga

Gjysëmfinalja e dytë e Kupës së Kosovës është shtyer për javën tjetër.

Të nderuar tifozë, Gjysëmfinalja e dytë e Kupës së Kosovës është shtyer për javën tjetër. Kjo për shkak se presidentja e Republikës, Vjosa Osmani, datën 17 Prill e ka shpallur Ditë Zie shtetërore, në kujtim të grave dhe vajzave të vrara në Kosovë, si rezultat i dhunës në baza gjinore. Ne si klub urojmë dhe […]

Marrim 3 pikë në Drenas!

Marrim 3 pikë në Drenas! Golat e Gripshit dhe Danfas siguruan fitoren tonë të radhës kampionale. Në mesjavë e zhvillojmë duelin e dytë gjysëmfinal të Kupës së Kosovës, ndaj Fc Suharekës. Na priftë e mbara #FCBallkani #ForcaBallkani #AlbiMallSuperliga

Edhe një fitore në Suharekë

Edhe një fitore në Suharekë Nazmi Gripshi dhe Edvin Kuç realizuan për 3 pikët e radhës në kampionat. Faleminderit që vazhdimisht i qëndroni pranë kampionit të Kosovës. Ndeshjen e radhës e zhvillojmë në Drenas, ndaj Feronikelit’74. Na priftë e mbara #FCBallkani #ForcaBallkani #AlbiMallSuperliga

Fitore në derbin e qytetit

Fitore në derbin e qytetit Goli i Marsel Ismajlgecit rezultoi vendimtar për takimin e sotëm ndaj rivalëve lokal të Fc Suhareka. Sërish në stadiumin e qytetit do të kthehemi të luajmë në Superligë, ku të dielen e presim Lirinë. Na priftë e mbara #FCBallkani

REAGIM!

REAGIM! Është shqetësuese tendenca për dëmtimin e imazhit të Fc Ballkanit nga disa lajme që sot po qarkullojnë nëpër media dhe rrjete sociale. Jemi të indinjuar me atë se çfarë po tentohet të hidhet ndaj nesh, ndaj punës tonë shumë vjeçare, e cila në vete bartë sakrificën dhe mundin e të gjithë akterëve brenda klubit, […]

Accreditation

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Register