Kalojmë në çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Kalojmë në çerekfinale të Kupës së Kosovës. Goditja precize e mesfushorit tonë, Vesel Limaj, determinoi ndeshjen. Na priftë e mbara në vazhdimësinë e rrugëtimit 🧡🖤#FCBallkani #ForcaBallkani #KupaeKosovës

Të dashur tifozë,

Të dashur tifozë, Ju njoftojmë se super mesfushori ynë dhe i Kombëtares së Kosovës, Qëndrim Zyba, e vazhdon karrieren te skuadra prestigjioze e Legias së Varshavës. Futbollisti huazohet te ekipi polak deri në fund të sezonit, me të drejtë blerje të gjithë kartonit. Klubi e falenderon Zybën për kontributin e madh që ka dhënë me […]

Skuadra e ka përfunduar kampanjen e përgaditjeve në Antalya.

Skuadra e ka përfunduar kampanjen e përgaditjeve në Antalya. Për dy javë qëndrimi në Turqi, është punuar intensivisht që ekipi të arrijë nivelin e duhur për ta vazhduar kampionatin. Edhe lojtarët që kanë vuajtur dëmtimet, gradualisht po kthehen të gjithë. Stërvitjet me ritmin e njejtë tani vazhdojnë në Suharekë, derisa në muajin shkurt kthehemi në […]

Tifozë të dashur,

Tifozë të dashur, Skuadra ka përfunduar sot dy seancat e fundit stërvitore, para sfidës së tretë kontrolluese, që nesër e luajmë ndaj gjigantit ukrainas, Dynamo Kyiv. Ky ballafaqim nis në orën 15:00 me kohën lokale në Kosovë, kurse me atë të Turqisë në 17:00. Na priftë e mbara 🧡🖤#FCBallkani #PreSeason

Shpresat e Ballkanit po bëhen gati për pjesën e dytë të kampionatit.

Shpresat e Ballkanit po bëhen gati për pjesën e dytë të kampionatit. Djemtë e grupmoshave U-21 tashmë veç e kanë filluar një fazë të shkurtër përgaditore në Istog, ku do të qëndrojnë deri të dielën, derisa do t’i zhvillojnë edhe dy ndeshje kontrolluese. Na priftë e mbara 🧡🖤#FCBallkani #U21

Vazhdojmë përgaditjet në Antalya, ku skuadra po rigjenerohet nga dita në ditë.

Vazhdojmë përgaditjet në Antalya, ku skuadra po rigjenerohet nga dita në ditë. Edhe futbollistët që vuajtën dëmtime, po kthehen gradualisht dhe po përmirësojnë performancën hap pas hapi. Në kuadër të kësaj kampanje përgaditore, nesër e zhvillojmë edhe një ndeshje kontrolluese, kësaj radhe me skuadrën e njohur nga Superliga e Polonisë, Fc Jagiellonia. Kjo miqësore fillon […]