FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Zyrtare: Ballkani nënshkruan me talentin Veton Tusha

Ballkani ka konfirmuar marrëveshjen me talentin 19 vjeçar, Veton Tusha, i cili ka bërë karrierë në Turqi dhe Poloni.

Tusha ka luajtur për Denizlispor dhe Termelica.

“Veton Tusha ka firmosur me klubin tonë për tre sezonet e ardhshme, duke u bërë në këtë mënyrë futbollisti më i ri i skuadrës sonë”.

“Tusha ka qenë pjesë e ekipit Denizlispor i cili në atë kohë garonte në Supërligën e Turqisë dhe së fundmi ishte pjesë e klubit polak Termelica”.

“Vlen të ceket se Veton Tusha është pjesë e Kombëtares së Kosovës U21”.

“Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë’, thuhet në njoftimin e klubit.

Tusha pritet të jetë ndihmë e madhe për Ballkanin në ndeshjet e Ligës së Konferencës me shpejtësinë e tij. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Accreditation

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Register