Formacionet zyrtare të derbit: Prishtina – Ballkani

Prishtina dhe Ballkani, është derbi që luhet në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, fillon në ora 20:00. Prishtina aktualisht gjendet në vendin e tretë dhe ka grumbulluar shtatë pikë. Në anën tjetër, Ballkani gjendet në pozitën e katërt me një më pak. […]

Ballkani dominues ndaj Prishtinës, largohet me tri pikë nga “Fadil Vokrri”

Ballkani ka fituar 1-0 në derbin e zhvilluar në udhëtim te Prishtina në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superliga. Dy skuadrat e kishin të vështirë të krijonin ndonjë rast serioz në fillim të takimit, pasi moti me shi ua vështirësonte punën lojtarëve. Nga ky mot i ligë e pësoi Edvin Kuç i […]

𝗙𝗧𝗘𝗦𝗘̈ 𝗣𝗘̈𝗥 𝗠𝗘𝗗𝗜𝗔!!

Sot në orën 17:00, në stadiumin “𝙁𝙖𝙙𝙞𝙡 𝙑𝙤𝙠𝙧𝙧𝙞” do të mbahet konferenca për media, lidhur me ndeshjen e nesërme të ekipit tonë kundër CFR CLUJ 1907. Në konferencë do marrin pjesë kryetrajneri 𝙄𝙡𝙞𝙧 𝘿𝙖𝙟𝙖 dhe lojtari 𝙇𝙪𝙢𝙗𝙖𝙧𝙙𝙝 𝘿𝙚𝙡𝙡𝙤𝙫𝙖. *Për pjesmarrje në konferencë është e 𝙤𝙗𝙡𝙞𝙜𝙪𝙖𝙧 𝙢𝙖𝙨𝙠𝙖 𝙁𝙁𝙋2 , sipas RTTP(covid-19) protokollit të 𝙐𝙀𝙁𝘼-𝙨𝙚̈ 𝙅𝙪 𝙢𝙞𝙧𝙚̈𝙥𝙧𝙚𝙨𝙞𝙢!

Zyrtare: Ballkani nënshkruan me talentin Veton Tusha

Ballkani ka konfirmuar marrëveshjen me talentin 19 vjeçar, Veton Tusha, i cili ka bërë karrierë në Turqi dhe Poloni. Tusha ka luajtur për Denizlispor dhe Termelica. “Veton Tusha ka firmosur me klubin tonë për tre sezonet e ardhshme, duke u bërë në këtë mënyrë futbollisti më i ri i skuadrës sonë”. “Tusha ka qenë pjesë […]

Daja për triumfin e Ballkanit ndaj Prishtinës: Fitoi futbolli

Ballkani ia doli që të fitonte tre pikë të mëdha në udhëtim te Prishtina, pasi fituan 1-0 në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superliga. Pas ndeshjes, trajneri Ilir Daja ka thënë se kjo fitore nuk është vetëm e skuadrës së tij, por e gjithë futbollit kosovar. “Pritej ndeshje e vështirë, janë dy […]

Leotrim Bekteshi përforcimi më i ri i FC Ballkanit

Klubi futbollisitk Ballkani kanë bërë të ditur se kanë zyrtarizuar marrëveshjen me qendërmbrojtësin Leotrim Bekteshi. Bekteshi ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2024, duke u bërë kështu përforcimi më i ri i klubit që ka kaluar në fazën e grupeve në Lgiën e Konferencës. Qendërmbrojtësi në të kalaurën ka luajtur me ekipe si, Iska […]

Kabashi nuk e ka pritur suksesin e Ballkanit

Kryetari i klubit të Ballkanit të Suharekës, Arsim Kabashi, ka thënë se nuk e ka pritur një sukses të tillë të skuadrës. Ballkani siguroi të enjten fazën e grupeve në Ligën e Konferencës, pas fitores ndaj Shkupit, 1:0. “Meritat i takojnë lojtarëve. Është diçka e pabesueshme. Të them të drejtën nuk e kam pritur një […]

Daja: Luajtëm shkëlqyeshëm

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Zhalgirisit të Lituanisë. Daja e ka vlerësuar të shkëlqyer paraqitjen e parë të Ballkanit në Evropë. i Kosovës të martën mbrëma luajti 1:1 në “Fadil Vokrri” me Zhalgirisin në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Championsit. “Luajtëm për herë […]