FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Formacionet zyrtare të derbit: Prishtina – Ballkani

Prishtina dhe Ballkani, është derbi që luhet në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, fillon në ora 20:00.

Prishtina aktualisht gjendet në vendin e tretë dhe ka grumbulluar shtatë pikë.

Në anën tjetër, Ballkani gjendet në pozitën e katërt me një më pak.

Formacionet bazë

Prishtina: Nika, Mici, Pllana, Kryeziu, Krasniqi, Bytyqi, Hamiti, Useini, Uka, Pefqeli, Gashi.

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Jashanica, Dellova, A.Thaqi, Emërrllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Accreditation

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Register