FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Urime Dita e Çlirimit Suharekë, lavdi dëshmorëve e martirëve

Duke nderuar sakrificën e secilit ushtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, bashkë me çdo kontributdhënës gjatë periudhës së vështirë e të lavdishme kombëtare, përkulemi me respektin më të madh të mundshëm. Çdo pikë gjaku e derdhur për lirinë e shtrenjtë, u kthye në urë jetësore për secilin prej nesh, duke na shtruar rrugët që sot […]

Të dashur qytetarë dhe tifozë të FC BALLKANIT,

Të dashur qytetarë dhe tifozë të FC BALLKANIT, Kontigjenti i lojtarëve tanë sa vjen e po forcohet vazhdimisht, duke krijuar një grup të fortë e konkurues për aventurën evropiane, si dhe sezonin e ardhshëm që na pret. Për të qenë sa më të përgaditur në të gjitha aspektet, skuadra jonë sot ka udhëtuar për në […]

Me anë të këtij postimi, ju njoftojmë se pas dy sezoneve bashkë, FC BALLKANI ka ndarë rrugët me portierin, Stivi Frashëri.

Faleminderit Stivi Frashëri Me anë të këtij postimi, ju njoftojmë se pas dy sezoneve bashkë, FC BALLKANI ka ndarë rrugët me portierin, Stivi Frashëri. Klubi e falënderon gardianin, pasi falë edhe kontributit të tij të madh, kemi arritur sukseset tona historike. Poashtu, i urojmë shumë suksese në vazhdim të karrierës. @stivifrasheri77 • #FCBallkani #KrenariaeQytetit

Me kënaqësi ju njoftojmë se talenti i shkollës së futbollit tonë, Destan Bytyqi, tashmë është grumbulluar me skuadrën e parë, nën urdhërat e trajnerit Ilir Daja.

Të dashur tifozë, Me kënaqësi ju njoftojmë se talenti i shkollës së futbollit tonë, Destan Bytyqi, tashmë është grumbulluar me skuadrën e parë, nën urdhërat e trajnerit Ilir Daja. Futbollisti 19 vjeçar që me shiritin e kapitenit në krah, udhëhoqi juniorët, është ardhmëria e futbollit të Suharekës dhe mbarë vendit. Bytyqi do të jetë pjesë […]

ALBIN KAPRA VAZHDON ME KAMPIONËT

ALBIN KAPRA VAZHDON ME KAMPIONËT Edhe për 3 vjet të tjera, futbollisti Albin Kapra do të vazhdojë t’i mbrojë ngjyrat e FC BALLKANIT. Lojtari me kualitete fantastike si në fazën mbrojtëse, ashtu edhe në atë sulmuese, do të jetë pjesë e skuadrës deri në vitin 2026 Klubi i uron Albinit edhe shumë suksese të përbashkëta […]

GIRESSE FTON ALBION RRAHMANIN NË KOMBËTARE!

GIRESSE FTON ALBION RRAHMANIN NË KOMBËTARE! @albionrrahmani9 Bomberi i FC BALLKANIT do të grumbullohet me futbollistët e Kombëtares së Kosovës, për ndeshjet kualifikuese të muajit qershor, pasi tashmë e ka pranuar ftesën e selektorit, Alain Giresse. 21 golat e Rrahmanit në edicionin e sivjetshëm të Superligës së Kosovës, sikurse edhe paraqitjet fenomenale në garat e […]

LINDON EMERLLAHU NË KOMBËTARE!

LINDON EMERLLAHU NË KOMBËTARE! @emerllahulindon Fantazisti i mesfushës tonë, vazhdon t’i mbrojë ngjyrat e shpresave të ekipit kombëtar. Paraqitjet e vazhdueshme në nivel të lartë si me skuadrën tonë, ashtu edhe me ekipin përfaqësues, kanë bërë që trajneri Afrim Toverlani ta ketë Emerllahun ndër armët kryesore të fuqisë së Kombëtares U-21. Lojtari i formuar në […]

𝗠𝗜𝗥𝗘̈𝗦𝗘𝗩𝗝𝗘𝗡 RAMUSH RAMADANI!!

𝗠𝗜𝗥𝗘̈𝗦𝗘𝗩𝗝𝗘𝗡 RAMUSH RAMADANI!! Qytetarë dhe tifozë të dashur, Kualiteti i mesfushës tonë është pasuruar edhe me më shumë kreativitet e forcë. Familjes kampione i bashkohet futbollisti Ramush Ramadani, me të cilin klubi ka nënshkruar marrëveshje 3 vjeçare. Lojtari i cili sezonin që shkoi, mbrojti ngjyrat e Ferizajit, është bashkuar menjëherë me grupin e skuadrës, në […]

Accreditation

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Register