𝗙𝗜𝗧𝗢𝗥𝗘𝗘𝗘𝗘𝗘

Triumfojmë me fitore të pastër në Podujevë me rezultat 0 me 3. +3 pikë të reja në Albi Superligë. Vazhdojmë fuqishëm mbrojtjen e titullit kampion #fcballkani#forcaballkani#albisuperliga

𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺 𝗻𝗴𝘂𝘀𝗵𝗲̈𝗹𝗹𝗶𝗺𝗶!!

Të prekur thellë nga tragjedia që ndodhi sot në Prizren. Një futbollist 17 vjeç i Trepçës ‘89 humbi jetën pas sulmit kardiak që pësoi në lojë. FC Ballkani i shpreh ngushëllimet më të sinqerta Familjes Kajtazi, FC “Trepça’89” dhe tërë komunitetit të futbollit për vdekjen e parakohshme të Erionit. Shpirti i tij u prehtë në […]

𝗧𝗲̈ 𝗱𝗮𝘀𝗵𝘂𝗿 𝘁𝗶𝗳𝗼𝘇𝗲̈

Të 𝗗𝗶𝗲𝗹𝗲𝗻 zhvillohet ndeshja e mbetur kundër 𝗞𝗙 𝗟𝗹𝗮𝗽𝗶𝘁 në Albi Superligën e Kosovës. Në këtë javë do përballemi me ekipin e 𝗞𝗙 𝗟𝗹𝗮𝗽𝗶𝘁. Ndeshja zhvillohet në 𝗦𝘁𝗮𝗱𝗶𝘂𝗺𝗶𝗻 “𝗭𝗔𝗛𝗜𝗥 𝗣𝗔𝗝𝗔𝗭𝗜𝗧𝗜” në Podujevë, me fillim nga ora 𝟭𝟯:𝟬𝟬. Na priftë e mbara SUHAREKË #fcballkani#forcaballkani#albisuperliga#LlapiBallkani

𝗞𝗨𝗣𝗔 𝗘 𝗞𝗢𝗦𝗢𝗩𝗘̈𝗦 𝟭/𝟴 

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Kosovës, të enjten në zyret e Federatës së Futbollit të Kosovës . Ekipi ynë për kundërshtar në këtë fazë do ta ketë FC A&N. Ndeshja do të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Suharekë më 4 ose 5 Shkurt të vitit të ardhshëm. 𝗡𝗮 𝗽𝗿𝗶𝗳𝘁𝗲̈ […]