FC Ballkani

Të dashur tifozë

Të dashur tifozë🧡

Sonte me fillim në orën 20:45, përballemi me kampionët e Irlandës së Veriut, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

FC Larne është skuadër profesioniste, qe garon në Ligën Premierë të Irlandës së Veriut.

Është themeluar në vitin 1889, kurse edicioni i fundit, 2022/2023 është epoka më e suksesshme e këtij klubi, që arriti të shpallet për herë të parë kampion shtetëror.

Në garat evropiane, kjo skuadër për herë të parë garoi në kualifikime të UEFA Konferencë Ligë, në edicionin 2021-2022, duke kaluar dy rrethet e para.

Një vit më vonë nuk e kaloi rrethin e parë të Konferencës, kurse sivjet, luajtën duelin historik në kualifikimet e Ligës së Kampionëve, ku u eliminuan në vazhdime, nga finlandezët e Helsinkit.

Stadiumi i Larnes quhet “Inver Park”, me një kapacitet prej 3000 tifozëve, kurse ngjyrat e tyre zyrtare janë e kuqja dhe e bardha.

Ndeshjet ndërkombëtare, ky ekip i zhvillon në stadiumin Solitude, të qytetit Belfastit, i cili është kryeqyteti i Iralndës së Veriut, dhe ndodhet 36 kilometra nga Larne.

NA PRIFTË E MBARA KOSOVË🧡🖤

#fcballkani

#forcaballkani

Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Akreditimi

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Regjistrohu