FC Ballkani

Shqiptarë të dashur,

Shqiptarë të dashur,

28 nëntori mbetet për ne ndër festat më të përzemërta dhe më emocionuese që kemi. Ky muaj i bekuar për kombin tonë, bartë në vete sakrificën dhe krenarinë shumë shekullore të brezave, që na mësuan e na trashëguan ndjenjen për atdheun dhe unifikimin e ndërsjellë, pavarësisht se në sa shtete jetojmë.

Themelet e Kalasë së Krujës, historia e ndritur e Vlorës së Ismail Qemalit, tek ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari dhe Kulla e pathyeshme në Prekaz, tek dalja në skenë e Ushtrisë së lavdishme Çlirimtare të Kosovës, na bëjnë borxhli që idealet e gjithë gjeneratave atdhetare, mos t’i humbim e mos t’i përbuzim asnjëherë.

Amanetet e tyre ishin që shqiptarët të jenë bashkë dhe bashkë do jemi, gjithmonë!

Urime të gjithëve kjo datë e pashlyeshme, qofshim gjithmonë si komb, faqebardhë 🇦🇱
#FCBallkani
Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Akreditimi

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Regjistrohu