FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Paraqitja fantastike ndaj Dritës…

Paraqitja fantastike ndaj Dritës, bëri që asi ynë, Lumbardh Dellova, të shpallet Ylli i Javes, nga Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall.

Komisioni përkatës vendosi për qendërmbrojtësin tonë, meqë me golin e tij, u vendos edhe takimi i së mërkurës në Suharekë, derisa ishte i pakonkurencë thuajse në secilin duel e çdo lëvizje në fushë.

Dellova u shpreh i lumtur për fitoren e skuadres, sikurse edhe për vlerësimin si më i miri i xhiros.
Paraqitjen e kampionëve të Kosovës e konsideroi të mirë duke e pas parasysh që sipas tij, skuadra ishte e lodhur pak, por e rëndësishmë ishte të sigurohen tre pikë, për çka deklaroi se si ekip jemi shumë të lumtur.

“Jemi që dy vite me trajnerin Daja, nga eksperienca e të cilit kemi mësuar shumë. Duhet çdo ndeshje të futemi të motivuar, të bëjmë një hap drejt klubeve evropiane”, ka shtuar Dellova për faqen zyrtare të FFK-së.
#FCBallkani
#LumbardhDellova
Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Akreditimi

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Regjistrohu