FC Ballkani

Search
Close this search box.
Search

Debutuan dy futbollistët tanë në Kombëtaren e Kosovës

Dy futbollistët tanë, Qëndrim Zyba dhe Lumbardh Dellova, në debutimin e tyre zyrtar për Kombëtaren e Kosovës, kanë shfaqur ndaj Andorrës performancë shumë të mirë, duke qenë pozitiv në të gjitha pikat.

Qendërmbrojtësi ynë ekzekutoi 73 pasime të sakta, mga 86 në total, duke rezultuar i saktë në 85%.

Fitoi 9 nga 13 duelet, kurse spastroi topat plot 9 herë.
Fitoi 7 topa derisa arriti t’i ndërprejë 2 aksione të kundërshtarit.

Nga ana tjetër, mesfushori ynë kompletoi 78% të pasimeve, nga 46, 36 rezultuan të sakta.

Fitoi 8 topa, derisa më së shumti nga të gjithë në ndeshje, fitoi duelet. Nga 15, në plot 11 sosh doli fitimtar.

Jemi shumë krenarë me yjet e skuadrës tonë 💪
Fc Ballkani në vazhdimësi po punon për ngritjen e nivelit brenda grupit të futbollistëve, që në momente si këto, t’i japin kualitet të shtuar Kombëtareve tona 🇽🇰🇦🇱

🧡🖤
#FCBallkani
Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Akreditimi

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Regjistrohu