Tifozë të dashur,

Tifozë të dashur, Pas një pauze të shkurtër, skuadra është rikthyer në stërvitjet e rregullta. Të motivuar shumë dhe me energjinë e duhur, futbollistët tanë po bëhen gati për kampanjën e grupeve në UEFA Conference League dhe Superligë. Na priftë e mbara #FCBallkani#ForcaBallkani#Training

Fitore në Suharekë!

Fitore në Suharekë! Me rezultat 2-1 kemi mposhtur Gjilanin, në kuadër të Superligës për gupmoshat U-21. Golat e fitores i realizuan Destan Bytyqi dhe Krenar Dulaj. Na priftë e mbara në duelin e radhës, në Klinë ndaj Dukagjinit. #FCBallkani #FCBallkaniU21 #BonVoyageSuperligaU21

Të dashur tifozë,

Të dashur tifozë, Ju njoftojmë se futbollisti Veton Tusha, nuk do të jetë më pjesë e jona, pasi me marrëveshje të dyanshme, e kemi shkëputur bashkëpunimin. Duke e falenderuar për kontributin e tij gjatë kohës sa ka bartur fanellen e Fc Ballkanit, i urojmë më të mirën në vazhdim të karrieres së tij. #FCBallkani #VetonTusha

Tifozë të dashur,

Tifozë të dashur, Kemi kënaqësinë ta prezantojmë para jush mesfushorin e ri, Arjol Bllaca, i cili është bashkuar me skuadrën kampione. 18 vjeçari erdhi tek ne nga ekipi i 2 Korrikut, teksa është prej talentëve më premtues të futbollit kosovar. Klubi ka lidhur kontratë 5 vjeçare me Arjolin (deri më 2028), derisa lojtarit i uron […]

Performancë fantastike nga skuadrat tona

Performancë fantastike nga skuadrat tona Pos triumfit 2-1 të ekipit A ndaj Gjilanit, edhe djelmoshat e rinj kanë shkëlqyer Gjenerata deri në 19 vjet, mposhtën Flamurtarin në Suharekë, 6-0, kurse me rezultat të njejtë fituan edhe të rinjët U-17, si mysafir të Drenicës Për këto të arritura, meriton komplimente stafi që punon me çdo gjeneratë […]

Fitore në Suharekë

Fitore në Suharekë E mposhtim Gjilanin me rezultat 2-1, me golat e dy sulmuesëve tanë, Albin Berisha dhe Arb Manaj. Do të kemi një pauzë dy javore, si shkak i ndeshjeve të Kombëtareve, për t’u rikthyer sërish bashkë drejt objektivave tona. Na priftë e mbara, Suharekë Suksese reprezentacioneve tona përfaqësuese, në ndeshjet kualifikuese për kampionatin […]

XI STARTUESE

XI STARTUESE #FCBallkani #ForcaBallkani #AlbiMallSuperliga

Faleminderit kampion!

Faleminderit kampion! @meriton_korenica Kemi qenë me fat që në mesin tonë, kishim një futbollist model, siç ishit ju Meriton Korenica. Ballkani dhe qyteti i Suharekës, do t’i ruajnë kujtimet më të mira të mundshme për ty, pasi gjithmonë ke dhënë shembullin e duhur, se si me ndershmëri, luftohet për fanellë e për klub. Si brenda […]