FC Ballkani

FC Ballkani

Formacionet zyrtare të derbit: Prishtina – Ballkani

Prishtina dhe Ballkani, është derbi që luhet në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, fillon në ora 20:00.

Prishtina aktualisht gjendet në vendin e tretë dhe ka grumbulluar shtatë pikë.

Në anën tjetër, Ballkani gjendet në pozitën e katërt me një më pak.

Formacionet bazë

Prishtina: Nika, Mici, Pllana, Kryeziu, Krasniqi, Bytyqi, Hamiti, Useini, Uka, Pefqeli, Gashi.

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Jashanica, Dellova, A.Thaqi, Emërrllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Regjistrohu