FC Ballkani

𝗙𝗔𝗟𝗘𝗠𝗜𝗡𝗗𝗘𝗥𝗜𝗧 FEDERATA E FUTBOLLIT TË KOSOVËS.

Gjatë vitit 2022 arritëm të shpallemi për herë të parë Kampion të Superligës si rrjedhojë arritëm të korrnim suksese edhe në garat evropiane. Për të arriturat gjatë këtij viti ne u nderuam me çmime nga shtëpia e futbollit Kosovar, FFK.

FC Ballkani u nderua me çmimin e klubit më të mirë në vitin 2022.

Armend Thaçi u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit 2022 kurse Albion Rrahmani, Lumbardh Dellova, Lindon Emërllahu, Astrit Thaqi , Armend Thaqi dhe Ermal Krasniqi u zgjodhën në 11-shen më të mirë të këtij viti.

Ndersa timonieri i ekipës tonë, Ilir Daja është zgjedhur si trajneri më i mirë i vitit 2022.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Table of Contents

Akreditimi

Përfaqësuesit e medias duhet të regjistrohen paraprakisht për të hyrë në ndeshjet e Fc Ballkanit në shtëpi (përveç atyre me karta akreditimi për sezonin 2022). Bëhet regjistrim i veçantë për ndeshjet ndërkombëtare. Regjistrimet për akreditimet për ndeshjet e fazës së grupeve të Konferencës së UEFA-s të së enjtes do të mbyllen të hënën në orën 14:00. Për akreditimet për ndeshjet jashtë vendit ose në ligën/kupën A, ju lutemi pyesni veçmas me e-mail. me postë Ky formular plotësohet për akreditimet e mediave për ndeshjet ndërkombëtare të Ballkanit në shtëpi. Afati i fundit për ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës UEFA (e enjte) është javën e ndeshjes të hënën në orën 14:00. Për ndeshjet lokale ose jashtë, ju lutemi kontaktoni veçmas me email. Për pyetje / Kontaktoni: info@fcballkani.com

Regjistrohu