Koha për fitore

Therandë, 05.10.2018 – Sporti ka edhe gëzimin edhe hidhërimin,ka disfatën dhe fitoren dhe ne nuk do të pajtohemi asnjëher me disfatën dhe nuk do t’i dorëzohemi hidhërimit por do të luajmë si luanë dhe do të sjellim gëzim tek ata të cilët besojnë tek ne dhe jetojnë me ne. Djelmoshat e udhëhequr nga traineri Sami […]

Ndeshja e zhvilluar në Kastriot,kundër skuadrës së Kek-ut,nuk përfundoi ashtu sic ishin pritjet e skuadrës pasi nuk arritëm më shumë se një barazim 2 me 2. Golat për skuadrën tonë u shënuan nga Jetmir Topalli dhe Durim Gashi.  

Komunikatë për media

Klubi Futbollistik “Ballkani” Suharekë, pas 7-të xhirove të para të zhvilluara në IPKO Superligën e Kosovës në futboll, ka analizuar rrjedhën e deritashme të ndeshjeve, duke arritur të grumbullojmë 8 pikë. Si anëtar i ri i IPKO Superligës, jemi duke bërë gjithqka që të japim më të mirën si në organizimin sa më profesional të […]

Skënderaj,28 shtator 2018 – Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skënderaj nuk përfundoi ashtu sic deshëm pasi në këtë ndeshje ‘mungonin’ ata të cilët duhet të ndanin drejtësinë. Jo që mungonin por gjyqtarët e ndeshjes ishin tendecioz dhe gjatë tërë ndeshjes treguan anim për skuadrën vendase duke na dëmtuar në shumë raste,në […]

Ballkani vs Trepca 89

Therandë, 17 shtator 2018, – Java e VI-të e IPKO Superligës së Kosovës do të nisë në stadiumin tonë pasi ne do të presim skuadrën nga Mitrovica, Trepça ’89. Skuadra jonë synon të vazhdojë me rezultate pozitive dhe është tejet e motivuar pas fitorës në Gjilan. Na priftë e mbara

Gjilan, 15 shtator 2018, – Sot në Gjilan u rikthyem sërish tek fitorja duke mposhtur skuadrën e KF Gjilani me rezultat bindës 1 me 3. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 1 me 2 në të mirë të skuadrës sonë,me golat e shënuar nga kapiteni Visar Berisha dhe sulmuesi këmbëshpejtë,Jetmir Topalli. Pjesa e dytë filloi […]

Therandë, 11 shtator 2018 – Pas dy humbjeve të pësuara në dy ndeshjet e fundit,sot arritëm të sigurojmë një pikë kundër një kundërshtari aspak të lehtë. Lojën e filluam furishëm duke shënuar gol që në minutën e parë,por që u anulua pasi gjyqtarët e ndeshjës akorduan pozitë jashtë loje.Pas golit skuadra jonë pati edhe disa […]

Therandë, 10 shtator 2018, – Pas një jave përgaditje intenzive,dhe pas ndryshimeve në stafin teknik,po i kthehemi sërish emocioneve që të sjellë loja e bukur e futbollit. Nesër,në cilësinë e mikëpritësit do të zhvillojmë ndeshjen e javës së IV -të, në IPKO Superligën e Kosovës, kundër FC Prishtinës. Kjo ndeshje është tejet e rëndësishme dhe […]

Therandë, 09 Shtator 2018 – Dje skuadra jonë ka mbajtur stërvitjën e parë nën urdhërat e trainerit të ri,z.Sami Sermaxhaj. Në stërvitje ishin të pranishëm të gjithë futbollistët e skuadrës sonë,duke treguar edhe një herë disiplinë,punë grupore dhe seriozitet të lartë. Pas stërvitjes traineri Sermaxhaj bëri prononcimin e parë,duke treguar arsyen se pse zgjodhi Ballkanin […]

Vahzdojnë stërvitjet

Therandë, 07.09.2018 – Vazhdojne stërvitjet me intensitet të lartë për ndeshjen e Javës së IV -të në IPKO Superligën e Kosovës që e zhvillojmë të martën kundër FC Prishtinës. Futbollistët janë duke u përgaditur maksimalisht që të i rikthehen rezultateve pozitive pas dy humbjeve kundër Llapit dhe Feronikelit. I pranishëm në stërvitjet e sotit ishte […]