• June 13, 2021
 Derbi mbyllet me barazim

Derbi mbyllet me barazim

Derbi i cili u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë,nuk dhuroi fitues edhe përkundër një loje të fortë të zhvilluar nga dy skuadrat.

Para më se 7.000 shikuesve, Prishtina dhe Ballkani nuk prodhuan gola dhe njedshja perfundoi me barazim 0 me 0 edhe përkundër disa rasteve të mira shënimi nga të dya skuadrat.

Prishtina (4-3-3): 12. Visar Bekaj – 2. Armend Thaqi /c/, 5. Diar Miftaraj, 28. Leotrim Bekteshi (8. Ahmet Haliti – 29’), 23. Leonit Abazi – 7. Lorik Boshnjaku, 18. Ergyn Ahmeti (88. Ardit Hila – 54’), 6. Endrit Krasniqi – 15. Gauthier Mankenda (11. Kreshnik Uka – 71’), 77. Oto John, 27. Ahmed Januzi. Zëvendësues: Eglant Haxho, Labinot Ibrahimi, Qendrim Zyba, Meriton Korenica. Kryetrajner: Armend Dallku.

Ballkani: 1. Armend Ruxhi – 14. Egzon Sinani, Visar Berisha /c/, 33. Arbër Prekazi, 3. Arbër Potoku, 8. Kushtrim Gashi, 20. Edvin Kuç (88. Roni Gashi – 75’), 10. Blend Baftiu, 9. Arbër Hoxha, 11. Jetmir Topalli (23. Ramiz Bytyqi – 81’), 16. Artur Magani (10. Mirlind Daku – 60’). Kryetrajner: Ismet Munishi.

admin

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *