• June 13, 2021

admin

Lajme

Mposhtemi nga Flamurtari

Sot skuadra jonë u njoftua edhe me humbje në vitin 2020. Në një ndeshje që u zhvillua në fushë tejet të renduar nga reshjet atmosferike,fitore shënoi Flamurtari vendas me rezultat 2 me 1. Golin e vetëm për skuadrën tonë e shënoi MIrlind Daku.Read More .

Lajme

Vazhdojmë lidershipin,mposhtim edhe Dritën

Sot në një mot me shi,dhe në prani të publikut therandas mposhtëm skuadrën e Dritës me rezultat 2 me 0. Edhe pse në pjesën e parë nuk munguan rastet për shënim,duhej që të filloj pjesa e dytë për të shënuar dy golat e fitores. Goli i parë u shënua nga i zakonshmi, Blendi Baftiu ndërsa […]Read More .

Lajme

NJOFTIM PËR MEDIA – AKREDITIM

Njoftojmë të gjitha mediat e shkruara dhe vizive,të cilat duan të ndjekin nga afër ndeshjen FC Ballkani vs FC Drita e cila luhet të mërkurën (04.03.2020) se deri nesër (03.03.2020) në ora 24:00 duhet të dërgojnë kërkesë për akreditim. Kërkesa për akreditim duhet të dërgohet në emailin: fcballkani1947@gmail.comPër më shumë informata mund të na shkruani […]Read More .

Lajme

Derbi mbyllet me barazim

Derbi i cili u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë,nuk dhuroi fitues edhe përkundër një loje të fortë të zhvilluar nga dy skuadrat. Para më se 7.000 shikuesve, Prishtina dhe Ballkani nuk prodhuan gola dhe njedshja perfundoi me barazim 0 me 0 edhe përkundër disa rasteve të mira shënimi nga të dya skuadrat. Prishtina […]Read More .

Lajme Uncategorized

Njoftim nga FC Ballkani

Të dashur tifoz dhe ju media , Duke marrë për bazë se po afrohet derbi i IPKO Superligës Prishtina – Ballkani, Klubi jonë është duke i ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme teknike dhe sportive për tu përgatitur sa më mirë për këtë sfidë, ku në kuadër të kësaj situate që bartë një ndeshje derbi […]Read More .